Tarihçesi

          Okulumuz 1975-1976 eğitim-öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı YAYKUR Yükseköğretim Kurumu bünyesinde kurularak eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır. 1982-1983 eğitim-öğretim yılında Anadolu Üniversitesi bünyesinde Kütahya Meslek Yüksekokulu adını almış, 1992 yılından itibaren ise aynı yıl kurulan Dumlupınar Üniversitesine bağlanarak 2011 yılına dek aynı isim ile eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmiştir. 2011 yılında Kütahya Meslek Yüksekokulu bünyesinden ayrılarak Kütahya Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ismini alarak yeni kimliğine kavuşmuştur.

            Okulumuz bünyesinde 10 bölüm ve 13 programda eğitim-öğretim hizmeti verilmektedir. Tüm öğrencilerimizin mesleki gelişimini sağlayacak fiziksel ve teknolojik donanımların yanında, 35 akademik, 16 idari personel bulunmaktadır. Okulumuz bünyesinde öğrencilerimizin eğitim ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde donatılmış, 3 adet amfi, 17 adet derslik, 1 adet bilgisayar laboratuvarı ve 1 adet kütüphane bulunmaktadır. Kütahya Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Dumlupınar Üniversitesinin iki yerleşkesinden birisi olan ve Afyon yolu üzerinde bulunan Germiyan Yerleşkesi içerisinde yer almaktadır. Yerleşkeye Kütahya'nın her yerinden şehir içi otobüslerle ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir. Kampüs içerisinde öğrencilerimizin ders dışında keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak, yemyeşil bir doğa örtüsü, kamelyalar ve yürüyüş parkuru bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin sportif faaliyetlerine katkıda bulunacak bir adet tam donanımlı fitness salonu, 1 adet açık tenis kortu ve 1 adet kapalı halı saha öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur.

           Okulumuz Kütahya Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu akademik yeterlilikte, sorumluluk bilinci yüksek, ahlaki değerleri özümsemiş bireyler yetiştirmek amacıyla eğitim-öğretim faaliyetlerini yürütmektedir. Kütahya ilinin coğrafi ve stratejik konumunu dikkate alarak, bölgeye sosyal, kültürel ve ekonomi alanlarında katkı sağlayacak akademik ve sosyal çalışmalar yürüten genç ve dinamik kadrosu ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Son Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, Salı