2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Bahar Teması Etkinlikleri

OKULUMUZ MÜDÜRLÜĞÜNCE DÜZENLENEN BAHAR ETKİNLİKLERİ TARİH

SIRASIYLA YENİDEN ESKİYE SIRALANMIŞTIR.

 

----------8.Bahar Etkinliği          : 14 MART 2019

----------İdeasoft Firması ve Paydaşları E-ticaret Alanındaki Bilgi ve Tecrübelerini Öğrencilerimizle Paylaşıyor.

----------Dr.Öğr.Üyesi S.Süreyya BENGÜL Koordinatörlüğünde, Meslek Yüksekokulumuzun Öğrencileri Sektörle Buluşuyor. E-Ticaret Alanında Türkiye’nin Önemli Firmalarından Biri Olan İDEASOF FİRMASI İşbirliği İle 14 MART 2019 Perşembe Günü Saat 13:00 da AMFİ3’ de Sertifikalı E-Ticaret Eğitimi Düzenlenecektir.

----------Eğitimin İçeriği:

----------*Türkiye ve Dünya'da Rakamlarla E-ticaret (e-ticarette nasıl başarılı olunur?)

----------*E-ticarette Teknik Gereksinimler (Yazılımda neler olmalı, e-ticaret paneli kullanımı, e-ticarette ödeme sistemleri)

----------*E-ticarette Tasarım ( E-ticaret sitelerinin tasarımında nelere dikkat etmeli hangi detaylar hangi alanlar için kullanılmalı)

----------*E-ihracat ve lojistik sistemleri

----------*Dijital Pazarlama ve İnternet Reklamcılığı (Google partneri olan iş ortakları ile birlikte; e-ticarette olması gereken dijital süreçler hakkında bilgi verilecektir.)

 

----------7.Bahar Etkinliği          : 12-13 MART 2019

----------Turizm Seyahat ve Turist Rehberliği Öğrencileri Sektörle Buluşuyor

----------Öğr.Grv.Gülşen ÖZ Koordinatörlüğünde Turizm Seyahat ve Turist Rehberliği Öğrencileri Sektörle Buluşuyor. Türkiye'nin En Büyük Online Tatil Sitelerinden www.tatil.com; seminer, staj işbirliği olanakları araştırmaları çerçevesinde 12-13/03/2019 tarihleri arasında etkinlik yapacaktır.

----------Seminer : 12 MART 2019 Salı Saat:13:00 da Amfi 3 

----------Stand     : 13 MART 2019 Çarşamba Saat : 10:00 da Öğrenci Giriş Kapısı

 

----------6.Bahar Etkinliği          : 12-13 MART 2019

----------LOJİSTİK PROGRAMI TEKNİK GEZİ

----------Yüksekokulumuz Lojistik Programı öğrencileri  08.03.2019 Cuma günü İzmir Aliağa TCEGE ve NEMPORT limanları ile 09.03.2019 İzmir Kemalpaşa Irmak Depolarını kapsayan bir teknik geziye katılacaklardır. Program sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Ali Çağrı BURAN sorumluluğunda gerçekleştirilecek gezide öğrenciler aldıkları teorik eğitimlerin uygulamalarını yerlerinde görme imkanına sahip olacaklardır.

 

----------5.Bahar Etkinliği          : 07 MART 2019

----------08 Mart 2019 Kadınlar Günü Kutlamaları

KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ

KÜTAHYA SOSYAL BİLİMLER MYO

8 MART KADINLAR GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI

----------07 MART 2019

----------14:00 - 14:30----------Meşk-i Dem Müzik Dinletisi

----------14:30 - 15:00----------Açılış Konuşmaları

----------15:00 - 15:10----------Kadın Temalı Gösterim

----------15:10 - 15:30----------Davetli Konuşmacı – Sn. Sevim GÜRAL

----------15:30 - 16:00----------Plaket Takdimi

----------16:00 - 16:00----------8 Mart Kadınlar Günü Karma Sergisi

 

----------4.Bahar Etkinliği          : 04 MART 2019

----------Öğrencilere Yönelik Olarak Gerçekleştirilen, Kariyer ve Mezun Merkezi Tanıtımı (Dpükamer) ve “Özgeçmiş Hazırlama (Cv), Etkili İş Görüşmesi, Mülakat Teknikleri ve İş Arama Becerileri” Konulu Eğitim Semineri Düzenlenmiştir.

----------Her yıl gerçekleştirilmesi planlanan; İnsan Kaynakları Profesyonellerini, İnsan Kaynakları Şirketleri Yetkililerini ve İŞKUR İş ve Meslek Danışmanlarını öğrencilerimizle bir araya getirilerek “etkili cv hazırlama, mülakat süreci, staj, iş başvuruları ve iş görüşmeleri, genel olarak iş yaşantısı” Kariyer Zirvesi gerçekleştirilmesi hususunda 04.03.2019 tarihinde saat 13.00’de 2 No’lu Amfide etkinlik düzenlenmiş ve okulumuz öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşmiştir.

----------Seminere DPÜKAMER Müdürü Öğr.Grv.H.Feyyaz EBEOĞLUGİL ve de İş ve Meslek Danışmanı Neşe AYĞAHOĞLU'nun sunumunu  dinlemek için  Sosyal Bilimler MYO öğrencileri, Güzel Sanatlar MYO öğrencileri ile değerli Akademik personellerimiz katılmışlardır.

 

----------3.Bahar Etkinliği          : 01 MART 2019

----------1 Mart Muhasebeciler Gününü Okulumuz Muhasebe Bölümü Öğrencileri Kütahya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Halil HAMZAOĞLU ile kutladı.

----------DPÜ Kütahya Sosyal Bilimler MYO Muhasebe Bölümü Öğretim Üyeleri Doç.Dr.Şerife ÖNDER, Dr.Öğretim Üyesi Metin ÇALIK ve Öğr.Grv.Tuba BOZOKLUOĞLU koordinatörlüğünde, meslek yüksekokulumuzun muhasebe bölümü öğrencilerine “Muhasebecilik ve Mali Müşavirlik Mesleğinin Dünü Bugünü” isimli seminer düzenlenmiştir.

----------Kütahya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Halil HAMZAOĞLU, Mali Müşavir Tuğba Sarıtaş Aydın, Mali Müşavir Mehmet Latif Karataş ve Mali Müşavir Mehmet Mahir Kulalı’nın katılımı ile gerçekleştirilen seminer, 1 Mart 2019 cuma günü saat 15.00 da amfi 2 de yapıldı.

----------Seminerde Kütahya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Halil HAMZAOĞLU, Mali Müşavir Tuğba Sarıtaş Aydın, Mali Müşavir Mehmet Latif Karataş ve Mali Müşavir Mehmet Mahir Kulalı, öğrencilerimize mali müşavirlik, yeminli mali müşavirlik ve bağımsız denetçi mesleğine ilişkin güncel bilgileri ve tecrübelerini aktarmışlardır. Soru cevap bölümü ile öğrencilerin meslek ve özellikle staj ile ilgili sorularını da yanıtlayan katılımcılara programın sonunda Bölüm Başkanı Doç. Dr. Şerife Önder tarafından plaket takdimi yapılmıştır.

 

----------2.Bahar Etkinliği          : 14 ŞUBAT 2019

----------Kütahya İl Hakem Kurulu ve Okulumuz Arasında İstişare Toplantısı

----------14 / 02 / 2019 Tarihinde Perşembe Günü 19:00 - 21:00 saatleri arasında Kütahya İl Hakem Kurulu Epak Eğitimi ve Kütahya Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Arasında, "İş Birliği Olanaklarının Araştırılması" İSTİŞARE TOPLANTISI Gerçekleştirildi.

----------Toplantıya Kütahya İl Hakem Kurulu Başkanı Efraim YILDIRIMKütahya TFFHGD Başkanı Ahmet İlhan AYDIN ve Kütahya Futbol Hakem ve Gözlemcileri ile Okul Müdürümüz Doç.Dr.Hakan KARA katılmışlardır.

 

----------1.Bahar Etkinliği          : 14 ŞUBAT 2019

----------2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi 1. Akademik ve İdari Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

----------2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi I.Akademik  ve İdari, Yüksek Okul Kurulumuz 14/02/2019 tarih ve saat 11:00 da okulumuz Amfi 3 de toplanmış ve aşağıdaki günden maddeleri gerçekleştirilmiştir.

----------1- Açılış konuşması

----------2- Meslek Yüksekokulumuz

----------    a) Birim Kalite Kurulu

----------    b) Birim Kalite Danışma Kurulu

----------    c) Kalite Güvence Sistemi Alt Çalışma Grubu

----------    d) Web sayfası ve Blogna Bilgileri Güncelleme Alt Çalışma Grubu

----------    e) Eğitim ve Öğretim Alt Çalışma Grubu

----------    f) Yönetim Sistemi Alt Çalışma Grubu

-----------  g) Mevcut Durum ve Memnuniyet Analizi Alt Çalışma Gruplarının Belirlenmesi Üzerine Görüşme

----------3- Staj İşlemlerinin İş Akışı Üzerine Görüşme

----------4- Dilek ve Temenniler

 

Etkinlik Detayları
Etkinlik Tarihleri 03 Mart, 30 Aralık 2019, Pazar    |    Saat :17:11
Etkinlik Yeri Kütahya Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
Etkinlik Türü Diğer Etkinlikler
Etkinlik Sahibi T.C. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi
06 Mart 2019, Çarşamba / 241 defa okundu.